Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Otwarty codziennie:
pon - sob: 16:00 - 01:00*
nd: 16:00- 24:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Batushka, Obscure Sphinx + Support
21 / 04 / 2018 — 18:00

Batushka, Obscure Sphinx + Support

otwarcie bram: 18:00 start koncertu: 19:00

Knock Out On Tour zaprasza na trasę koncertową I PIELGRZYMKA POLSKA! W trakcie sześciu koncertów zaprezentują się Batushka oraz Obscure Sphinx. 


BatushkaMalkontenci przewidywali, że żywot tego zespołu (projektu?) nie potrwa  długo, ale ich przewidywania nie sprawdziły się. Batushka po wydaniu  jedynej jak na razie płyty "Litourgiya" nie dość, że zebrała mnóstwo  pozytywnych opinii, to stała się częścią lineupu niejednego prestiżowego  metalowego festiwalu w Europie (chociażby Brutal Assault), a także  nieprzeznaczonego dla stricte metalowej publiczności (OFF Festival). A  przed wciąż okrytym nimbem tajemniczości zespołem w 2018 roku występ,  chociażby na Inferno Festival u boku Emperor czy Obituary.Muzycznie nic się u Batushki nie zmieniło. Black metal, doom metal  pożenione są z cerkiewnymi śpiewami, a występ przypomina mroczne  misterium z udziałem wspaniale śpiewającego męskiego chóru. Mariaż  piekła i nabożeństwa cerkiewnego naprawdę robi wrażenie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Blut Aus Nord, Mgła, Furia, Morowe…Obscure SphinxZa kilka miesięcy powstały w Warszawie zespół Obscure Sphinx będzie  obchodził dekadę istnienia. W obecnym, trzyosobowym wcieleniu kapeli,  rok 2008 pamięta tylko basista Michał "Blady" Rejman. Ta, na której  podczas koncertu skupiona jest uwaga publiczności, czyli Zofia  "Wielebna" Fraś, dołączyła w 2009 roku. Dziesięciolatka na pewno nie  została przez muzyków zmarnowana. Dzieląc pasję z obowiązkami zawodowymi  (Wielebna to na co dzień pani weterynarz), udało się Obscure Sphinx  stworzyć nie tylko ciekawy styl, będący połączeniem post metalu, post  rocka, doomu oraz szeroko pojętej alternatywnej elektroniki, lecz  również przyzwyczaić publiczność do tego, że koncerty zespołu są  wyjątkowym wydarzeniem estetycznym, ze względu na tworzone przez  wokalistkę kreacje.

Choć działają w oparciu o etos DIY, byli w stanie przebić się do  świadomości słuchaczy. Warto na pewno wspomnieć, że nagrodzono Obscure  Sphix jako najlepszego debiutanta na "Summer Breeze Open Air". Na koncie  kapela ma trzy płyty: wydaną w 2011 roku debiutancką "Anaesthetic  Inhalation Ritual", znakomitą "Void Mother" z 2013 roku, a dyskografię  zamyka ozdobione okładką Mario Duplantiera z Gojiry wydawnictwo  "Epitaphs" z 2016 roku, nagrane w całości na żywo.

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Isis, Cult Of Luna, Blindead, Gojira…

Informacje o biletach