Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Otwarty codziennie:
pon - sob: 16:00 - 01:00*
nd: 16:00- 24:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Obituary + Deserted Fear, Planet Hell
30 / 07 / 2018 — 18:30

Obituary + Deserted Fear, Planet Hell

otwarcie bram: 18:30 start koncertu: 19:00

Knock Out Productions prezentuje dwa koncerty Obituary w Polsce! Death metalowa legenda pojawi się 28 lipca we wrocławskim klubie  Zaklęte Rewiry oraz dwa dni później, 30 lipca, w krakowskim Kwadracie.  Amerykanie w dalszym ciągu promują rewelacyjny album, zatytułowany po  prostu „Obituary”. Płyta ukazała się w pierwszej połowie 2017 roku za  pośrednictwem Relapse Records.


ObituaryNie tylko są częścią sceny deathmetalowej.  Obituary są jednym z tych zespołów, które odpowiadają za jej powstanie. I  pielęgnowanie takiej muzyki aż do dziś.  W 2018 roku mija równo 30 lat odkąd pochodząca z Florydy kapela  Xecutioner, zmieniła nazwę na Obituary i postanowiła łoić  bezkompromisowy death metal oparty na niesamowicie młócących gitarach,  dudniącej sesji, do którego dodała piekielny growl Johna Tardy'ego. Dość  szybko na młodziakach z Florydy poznała się wytwórnia Roadrunner,  dzięki czemu maniacy ekstremalnego łojenia mogli nadwyrężać karki przy  takich wynurzanych w smole, krwi i częściach ciała klasykach, jak  "Slowly We Rot", "Cause Of Death", czy "The End Coplete", które ukazały  się w ciągu trzech lat, od 1989 do 1992 roku. Paliwa zespołowi zabrakło w  1997 roku i wydawało się, że pozostanie jedynie pisanie o Obituary w  czasie przeszłym. Szczęśliwie kapela powróciła w 2003 roku i od tamtej  pory działa nieprzerwanie. 

Obituary 30 lat później to trzech oryginalnych muzyków – wspomniany,  obdarzony umiejętnością nieziemskiego ryczenia John Tardy, jego brat  Donald i Trevor Peres, a także legendarny deathmetalowy wyga, basista  Terry Butler (m.in. Massacre, Death, Six Feet Under) oraz gitarzysta  Kenny Andrews, który dołączył w 2012 roku, a kiedyś wspomagał szalonego,  imprezowego rockmana Andrew W.K., z który grał też Donald Tardy. W  takim składzie powstały płyty "Inked In Blood" (2014) oraz genialna  "Obituary" z 2017 roku, którą kapela wciąż promuje na koncertach.  Obituary lubią u nas grać. W XXI wieku gościli w Polsce wielokrotnie.  Ba, mają nawet na koncie DVD zarejestrowane w naszym kraju ("Frozen  Alive"), co jest chyba mocnym dowodem na sympatię zespołu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Autopsy, Death, Asphyx, Master, Celtic Frost, Massacre...
http://www.obituary.cc/
https://www.facebook.com/ObituaryBand
https://www.youtube.com/
watch?v=tEznVpX4MBE

Informacje o biletach

Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net/ (druki kolekcjonerskie)