Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Otwarty codziennie:
pon - sob: 16:00 - 01:00*
nd: 16:00- 24:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Omnium Gatherum, Skálmöld + Stam1na
15 / 11 / 2017 — 18:00

Omnium Gatherum, Skálmöld + Stam1na

otwarcie bram: 18:00 start koncertu: 19:00

Knock Out Productions oraz Left Hand Sounds prezentują dwa polskie koncerty na wspólnej trasie Omnium Gatherum i Skálmöld!Finowie z Omnium Gatherum przyjadą do naszego kraju promować swój najnowszy materiał „Grey Heavens” z 2016 roku. Towarzyszyć będzie im Skálmöld - folk metalowy sekstet założony w 2009 w Reykjaviku. Grupa bardzo chętnie odwiedza nasz kraj gdzie przyjmowani są wyjątkowo gorąco. W roli gościa specjalnego trasy zaprezentuje się Stam1na.Na koncerty Omnium Gatherum i Skálmöld zapraszamy 15 listopada do krakowskiego klubu Kwadrat  Bilety już w sprzedaży na:
http://knockoutprod.net/sklepLimitowane pakiety VIP dostępne na: 
https://thearcticcirclealliance.bandcamp.com/
OMNIUM GATHERUM (Finlandia) melodyjny death metal:

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on. Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, "Steal The Light" (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album "Spirits And August Light", wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media.

Omnium Gatherum to małżeństwo deathmetalowej brutalności z pięknymi melodiami oraz progresywnymi wstawkami. Coś jakby pożenić, dajmy na to, Emperor, Death, Rush, Devina Townsenda i Anathemę w jej postaci z XXI wieku. Zimą 2016 roku ukazała się płyta "Grey Heavens", która zamyka na razie dyskografię Finów i którą będą promować w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Insomnium, In Mourning, Amon Amarth, Kalmah, Amorphis…SKÁLMÖLD (Islandia) folk metal, wiking metal:

Można powiedzieć, że Skálmöld to stali goście w Polsce. Powstała w 2009 roku w Reykjaviku formacja chyba na każdej trasie koncertowej zahacza o nasz kraj, gdzie jest przyjmowana niezwykle gorąco. Co więcej, muzycy zauważają, że polscy fani na ich muzykę reagują wyjątkowo i niejednokrotnie dali temu wyraz.

Sekstet ze stolicy malutkiego kraju w ojczystym języku wspaniale opowiada o historii nordyckiego świata, o wikingach, o różnych zdarzeniach, jakie znajdziecie w nordyckiej mitologii. Kiedy byli w Polsce poprzednio, na rynku nie było jeszcze czwartej studyjnej płyty Skálmöld. "Vögguvísur Yggdrasils" ukazała się pod koniec września 2016 roku i właśnie nowe piosenki o Asgardzie, Midgardzie, Nifelheimie i innych mitycznych miejscach, Islandczycy będą snuć ze sceny podczas kolejnej wizyty nad Wisłą. Choć oczywiście nie zabraknie i starszych kompozycji.

Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Ensiferum, Amon Amarth, Falkenbach…


Informacje o biletach

Ceny biletów: 

75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu

Link do biletu: 

  http://knockoutprod.net/sklep/

Bilety dostępne: 

Ticketpro
Eventim